Dariusz Kosz wygrywa XXI Puchar Polski

XXI Puchar Polski w scrabble wygrał Dariusz Kosz z Nysy. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Bartosza Morawskiego, który bronił tytułu. Dla Kosza to drugi triumf w tych rozgrywkach w karierze.

Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszymkraju. Dariusz Kosz z Wrocławskiego Klubu Scrabble Siódemka w tym roku okazał się bezkonkurencyjny. W każdej partii w rozgrywkach pucharowych zdobył ponad 400 punktów. W finale granym do dwóch zwycięstw nie pozwolił sobie na porażkę z Bartoszem Morawskim, który bronił tytułu sprzed roku. Kosz jest aktualnym Mistrzem Polski w tej grze i najmłodszym zawodnikiem w historii, który wygrał zarówno Puchar Polski jak i Mistrzostwo Polski. W półfinale z turnieju odpadli Natalia Woźniak z Dziwnówka oraz Dawid Adamczyk z Wodzisławia Śląskiego.

Oprócz rozgrywek o puchar, gracze, którzy z niego odpadli grali o tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej. Zwyciężył Michał Alabrudziński z Włocławka, zapewniając sobie wygraną już rundę przed końcem. Drugi był Adam Szukalski z brytyjskiego Leicester, a trzeci Bronisław Parada z Polanicy-Zdrój.

Zawodnicy i kibice w całym kraju mogli na żywo oglądać rozgrywki w Hotelu Milenium. Zapisy gier i pełne wyniki można zobaczyć na stronie Polskiej Federacji Scrabble.

Więcej informacji, zdjęcia z turnieju na stronie Portalu Lca.pl


Finaliści Pucharu Polski