Bartosz Morawski z Pucharem Polski 2018!

Bartosz Morawski po raz drugi w karierze wygrał Puchar Polski w Scrabble. Mistrzem Ziemi Legnickiej, w jubileuszowym 10. turnieju został Mikołaj Cieplik. Zawody honorowym patronatem objął prezydent Tadeusz Krzakowski.

Legnica to na scrabblowej mapie Polski jeden z najbardziej znanych ośrodków. To tu co roku najlepsi specjaliści od gier słownych walczą o najwyższe laury. W tym roku Puchar Polski zdobył lider rankingu Polskiej Federacji Scrabble Bartosz Morawski. To jego drugi triumf w tych zawodach. W finale po zaciętej rozgrywce pokonał Michała Alabrudzińskiego z Włocławka. Do rozstrzygnięcia potrzebne były trzy partie, z których Morawski wygrał dwie. Gry można było śledzić na stronach Polskiej Federacji Scrabble.

Równolegle do rozgrywek pucharowych toczyła się walka o Mistrzostwo Ziemi Legnickiej. Tutaj prym od początku do końca wiódł Mikołaj Cieplik z Ostrzeszowa i po raz pierwszy mógł się cieszyć z turniejowego zwycięstwa. Drugie miejsce przypadło Dariuszowi Koszowi, a na najniższym stopniu podium sensacyjnie zameldował się rozstawiony dopiero z 43 numerem startowym Ziemowit Pazda.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna słowna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów. Spory językowe rozstrzygane są przez Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty, który redagowany jest przez najlepszych graczy w kraju i dostępny online na stronie pfs.org.pl/osps_online.php