Zagraj w scrabble w Legnicy w ten weekend!

W najbliższy weekend w Legnicy rządzić będą scrabble. Miłośnicy tej najpopularniejszej gry słownej powalczą o Puchar Polski i Mistrzostwo Ziemi Legnickiej.

Legnica na scrabblowej mapie Polski jest niezwykle ważnym ośrodkiem. Turniejowe granie w naszym mieście trwa już całą dekadę. Tak uroczysty jubileusz będzie obchodzony bardzo hucznie. Patronat nad turniejem objął prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, a wśród sponsorów imprezy znalazły się największe firmy z regionu z Fundacją KGHM Polska Miedź na czele.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna słowna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów. Spory językowe rozstrzygane są przez Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty, który redagowany jest przez najlepszych graczy w kraju i dostępny online na stronie pfs.org.pl/osps_online.php

Puchar Polski to obok Mistrzostw Polski najważniejszy scrabblowy turniej w roku dla polskich zawodników. Na sukces w scrabblach składa się znajomość słownika, umiejętność szybkiego liczenia oraz element psychologiczny i radzenie sobie ze stresem. Ta mnogość czynników charakteryzująca dobrego gracza umożliwia tu jednakową rywalizację wśród humanistów i ścisłowców, to naprawdę gra dla wszystkich!

Wiele zależy jednak od losowania. To jakie litery wylosujemy determinuje nasze szanse na położenie „drogiego” ruchu. Właśnie ten nieznaczny na dłuższą metę czynnik losowości tak bardzo wpływa na zainteresowanie scrabblami. Nieraz na turniejach zdarzało się, że mało doświadczony pokonywał Mistrza Polski bądź wysoko notowanego gracza właśnie przez niebywałe szczęście w losowaniu.

Strona internetowa turnieju to http://scrabble.lca.pl – tam też można się zapisać na rozgrywki. Specyficzna formuła turnieju pozwoli graczom mniej doświadczonym zagrać z przeciwnikami na swoim poziomie. Każdy bez względu na umiejętności, jeśli zapisze się do turnieju na pewno rozegra minimum 11 partii w dwa dni.

Dla miłośników grania w scrabble w domowym zaciszu perspektywa rozegrania turnieju klasy mistrzowskiej na pewno będzie znakomitym doświadczeniem i możliwością na rozwinięcie swojej pasji. Dzięki mnogości sponsorów, każdy uczestnik turnieju z Legnicy wyjedzie z nagrodami.

Tytułu sprzed roku bronić będzie Michał Alabrudziński, 27 letni gracz z Włocławka i aktualnie wicelider rankingu Polskiej Federacji Scrabble.