Bartosz Morawski z XX Pucharem Polski

XX Puchar Polski w Scrabble wygrał Bartosz Morawski z klubu WKS Siódemka Wrocław. Morawski to Mistrz Polski z 2010 roku.

Jubileuszowy XX Puchar Polski zgromadził w Legnicy ścisłą czołówkę rankingu Polskiej Federacji Scrabble. Faworyci nie zawiedli. Dwudniowe zmagania pozwoliły wyłonić najlepszego. W półfinałach rozgrywek o prestiżowy Puchar znalazło się trzech graczy z pierwszej piątki rankingu. W finale zmierzyli się Bartosz Morawski i Michał Alabrudziński. Obaj nigdy wcześniej nie zdobyli jeszcze tego tytułu. Gra toczyła się do dwóch wygranych partii. Z Legnicy z pucharem wyjechał Bartosz Morawski gracz klubu WKS Siódemka.

Legnica,foto,59602,1

Zawodnicy, którzy odpadli z rozgrywek pucharowych, mierzyli się o Mistrzostwo Ziemi Legnickiej. Tu najlepszy okazał się Krzysztof Obremski, klubowy kolega Bartka Morawskiego. Drugie miejsce zajął, były Mistrz Polski, Mariusz Wrześniewski, a trzecia była Natalia Woźniak.


W sobotni wieczór, chętni scrabbliści zagrali w specjalnym, dodatkowym turnieju, na zmodyfikowanych w stosunku do turniejowych, zasadach. Nagrody w tym turnieju zapewnił klub piłkarski Miedź Legnica. Pamiątkową koszulkę Miedzianki wygrał Dariusz Kosz.

Głównymi sponsorami nagród w Pucharze Polski byli: Lotto – partner turnieju, Hotel Gwarna, Polska Federacja Scrabble i Optyk Oko – Krzysztof Seniów.

 

Więcej na stronie Portalu Lca.pl


Natalia Woźniak. Krzysztof Obremski i Mariusz Wrześniewski
Foto: WO(lca.pl)