Kamil Górka obronił tytuł

Ubiegłoroczny zwycięzca PWSZ Pucharu Polski w scrabble ponownie okazał się najlepszy. W finale Pucharu krakowianin pokonał byłego Mistrza Polski Kazimierza Merklejna ze Szczecina.

image (2)

PWSZ Puchar Polski w scrabble w Legnicy rozegrano po raz drugi. Podobnie jak za pierwszym razem równych sobie nie miał Kamil Górka z Krakowa.
W pierwszym dniu gracze rywalizowali w 8 grupach. W każdej z nich grało 8 graczy, pojedynek każdy z każdym, a dwóch najlepszych awansowało do fazy pucharowej. Wśród 16 najlepszych graczy Pucharu Polski znaleźli się: Dariusz Kosz z Nysy, Kamil Górka z Krakowa, Mariusz Skrobosz z Warszawy, Zdzisław Figurski z Gryfowa Śląskiego, Bartosz Morawski z Gliwic, Bogusław Szyszka z Oławy, Łukasz Tuszyński z Chłopowa, Mirosław Uglik z Warszawy, Marek Syczuk z Warszawy, Kazimierz Merklejn ze Szczecina, Michał Alabrudziński z Włocławka, Karol Waniek z Wrocławia, Magdalena Kublik z Warszawy, Stanisław Rydzik z Warszawy oraz dwójka legniczan Dorota Patera i Krzysztof Obremski.

W finale spotkało się dwóch byłych Mistrzów Polski. Kamil Górka i Kazimierz Merklejn toczyli pojedynek do dwóch wygranych partii. Górka wygrał 2:0 i po raz drugi w karierze triumfował w Pucharze Polski. Równocześnie z rozgrywkami pucharowymi gracze, którzy odpadli z nich dzień wcześniej walczyli w III Mistrzostwach Ziemi Legnickiej. Z dużą przewagą turniej ten wygrał lider rankingu Polskiej Federacji Scrabble, Dariusz Kosz, którego z Pucharu Polski wyeliminował jego późniejszy zdobywca Kamil Górka. Na podium stanęła też żona zwycięzcy Pucharu – Justyna Górka, oraz Piotr Pietuchowski z Białegostoku.

 

Więcej informacji i zdjęc na stronie Portalu Lca.pl