Kacper Zegadło wygrał Puchar Polski w scrabble

Niespodziewanie zakończyła się XXII edycja Pucharu Polski w scrabble. W finale byłego mistrza Polski Pawła Jackowskiego pokonał 23-letni Kacper Zegadło z Warszawy. To pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi rankingowej tego zawodnika.

Po dwóch dniach zmagań poznaliśmy w Legnicy nowego zdobywcę Pucharu Polski. W finale 2:0 z Pawłem Jackowskim zwyciężył Kacper Zegadło z klubu Macaki Warszawa. Zegadło nigdy wcześniej nie wygrał turnieju liczonego do rankingu Polskiej Federacji Scrabble. Zaczął jednak z wysokiego C i na pierwszy tryumf upatrzył sobie prestiżowy Puchar Polski.

Na drodze do tytułu pokonał trzech byłych mistrzów Polski i dwóch ostatnich zwycięzców Pucharu Polski w Legnicy. W obu finałowych partiach w kluczowych momentach położył bardzo drugie ruchy. W pierwszej grze WYDŁUŻAJ za 119 punktów, a w drugiej PICKUPOM za 167. Trzecie miejsce zajął Miłosz Wrzałek z Redy. Walkę o brązowy medal wygrał z obrońcą tytułu Dariuszem Koszem.

Gracze, którzy odpadli z Pucharu Polski, walczyli o Mistrzostwo Ziemi Legnickiej. Tutaj najlepszy okazał się Kazimierz Merklejn ze Szczecina. Drugie miejsce zajęła Natalia Woźniak z Dziwnówka, która rok temu doszła do półfinału Pucharu Polski. Najwyraźniej legnickie powietrze jej służy. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Pikul, reprezentant klubu Blubry Poznań.

Gospodarzem i głównym sponsorem turnieju był Hotel Milenium, który gościł już pucharowiczów przed rokiem. W turnieju wystąpiło 56 zawodników. Wszyscy otrzymali nagrody. Zwycięzca oprócz gratyfikacji finansowej wygrał również weekend w spa dla dwóch osób ufundowany przez Buczyński Spa w Świeradowie Zdroju.

Turniej zorganizowali: portal LCA.PL, Gazeta Legnica, Polska Federacja Scrabble i Wrocławski Klub Scrabblowy „Siódemka”.

Z rozgrywek prowadzone były relacje na żywo. Zapisy partii, także tych finałowych w linkach poniżej:

1. partia finału Pucharu Polski – Kacper Zegadło : Paweł Jackowski 404 : 397

2. partia finału Pucharu Polski – Paweł Jackowski : Kacper Zegadło 378 : 476

1/2 Pucharu Polski – Paweł Jackowski : Miłosz Wrzałek 505 : 436

1/4 Pucharu Polski – Kacper Zegadło : Daniel Mundyk 395 : 372

1/8 Pucharu Polski – Miłosz Wrzałek : Krzysztof Obremski 438 : 331