Puchar Polski dla Dariusza Kosza

Dariusz Kosz zdobywcą PWSZ Pucharu Polski w scrabble. Tym samym Kosz skompletował w swoim dorobku wszystkie najważniejsze tytuły: Mistrzostwo Polski, Grand Prix oraz właśnie Puchar Polski.

Po raz trzeci najlepsi polscy scrabbliści powalczyli w Legnicy o PWSZ Puchar Polski w scrabble. Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszym kraju.

image (1)

W turnieju bezkonkurencyjny okazał się były Mistrz Polski i zwycięzca Grand Prix Dariusz Kosz z Nysy. Zdobycie Pucharu Polski zwieńczyło jego wszystkie tytuły na arenie Polskiej Federacji Scrabble. W finale Kosz, zawodnik Wrocławskiego Klubu „Siódemka”, okazał się dwukrotnie lepszy od Michała Alabrudzińskiego z Włocławka.

Przy okazji Pucharu Polski, rozegrano też Mistrzostwa Ziemi Legnickiej. Wygrał je obrońca tytułu w Pucharze Polski Kamil Górka z Krakowa. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Wrocławia, odpowiednio Ryszard Korpalski i Tomasz Suchanek.

Turniej transmitowany był na żywo w internecie. Organizatorami turnieju była redakcja portalu lca.pl i Gazety Legnickiej. Patronat medialny nad Pucharem objęła telewizja Dami.

Sponsorami głównymi byli PWSZ Legnica i Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe w Legnicy.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów.

Więcej informacji, zdjęć na stronie Portalu Lca.pl