Scrabbliści walczyli w Legnicy o Puchar Polski

Michał Alabrudziński z Włocławka zwyciężył w XXIII Pucharze Polski w scrabble. W finale pokonał Dawida Pikula. Turniej rozegrano w Hotelu Milenium.

Legnica to na scrabblowej mapie Polski miejsce wyjątkowe. Od niemal 10 lat najlepsi gracze w naszym kraju walczą tu o Puchar Polski. Nie inaczej było w tym roku.

Areną zmagań był Hotel Milenium, w którym scrabbliści przez dwa dni na najwyższych obrotach wymyślali najlepsze i najdroższe możliwe słowa.

Już pierwszy dzień turnieju przyniósł wiele niespodzianek. Z marzeniami o pucharze pożegnało się dwóch najlepszych graczy w kraju, którzy wcześniej wznosili już to trofeum – Dariusz Kosz i Bartosz Morawski.

Potknięcie swoich największych rywali znakomicie wykorzystał trzeci w rankingu Polskiej Federacji Scrabble Michał Alabrudziński, który w finale Pucharu Polski znalazł się po raz trzeci i zgodnie z przysłowiem w końcu zwieńczył turniej zwycięstwem. Puchar odebrał z rąk prezydenta miasta – Tadeusza Krzakowskiego.

Finał był popisem gry taktycznej obu graczy. Przeciwnikiem Alabrudzińskiego był Dawid Pikul z Poznania. Obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że był to najlepszy i najbardziej emocjonujący finał w historii. Broniący tytułu Kacper Zegadło o mały włos nie powtórzył swojego sukcesu. Na jego drodze do tytułu dopiero w półfinale stanął Dawid Pikul.

1. partia finału Pucharu Polski – Michał Alabrudziński : Dawid Pikul 354 : 403
2. partia finału Pucharu Polski – Dawid Pikul : Michał Alabrudziński 415 : 476
3. partia finału Pucharu Polski – Michał Alabrudziński : Dawid Pikul 347 : 336

W rozgrywkach wzięli udział również legniczanie. Co więcej najlepszą debiutantką okazała się Katarzyna Zając z Legnicy.

Zawodnicy, którzy odpadli z Pucharu Polski przed etapem ćwierćfinałów walczyli o Mistrzostwo Ziemi Legnickiej. Zwyciężył Jakub Błażejewski. Druga była Joanna Juszczak, a trzeci Kazimierz Merklejn.